Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

mieszkania4

Podejmując decyzję o zakupie na własność mieszkania, koniecznie trzeba mieć pewność, że taki ruch się opłaci. Przecież każdy, bez znaczenia jakie i za ile kupuje mieszkanie, powinien być w stu procentach pewny, podjęcia takiej decyzji. W końcu mówimy o niemałych pieniądzach, często wspartych kredytem, który musi być spłacany przez kilkadziesiąt lat. Warto zatem sprawdzić, dlaczego opłaca się kupić nowe mieszkanie.

 

Zaczynasz wszystko od zera
Kupując nowe mieszkanie tak naprawdę wszystko zaczyna się od zera. Ty, jako pierwszy właściciel, decydujesz o wszystkich aspektach związanych z jego aranżacją, wyposażeniem. Masz pewność, że wszystko to, co otrzymałeś od dewelopera, jest nowe, na najlepszym poziomie, według określonych standardów.

 

Nowoczesne realizacje, najlepsze standardy
Dziś mieszkania oraz oczywiście całościowo bloki, osiedla, projektowane i realizowane są w oparciu o nowoczesne standardy. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zastosowanie odpowiednich technologii budowlanych. Dobrej jakości materiały sprawiają, że mówimy w nowych nieruchomościach choćby o energooszczędności. Kolejna kwestia nowoczesnych standardów to funkcjonalność projektowa. Rozkład mieszkania jest funkcjonalny, pozwala to na maksymalne jego wykorzystane. Funkcjonalność części wspólnych, dzięki czemu od pierwszych chwil żyje się w komfortowych warunkach. Nie można zapominać o licznych dodatkach, które czekają na lokatorów. Miejsca garażowe, postojowe, nowoczesne windy, place zabaw, miejsca do rekreacji, najwyższe standardy związane z ochroną, bezpieczeństwem bloku, osiedla. Wszystko to jest przygotowane już na etapie projektowym i tak naprawdę, mówimy tutaj o realizacjach praktycznie wszystkich nowych osiedli, bloków do zamieszkania.

 

mieszkania3

 

Mniej problemów proceduralnych, prawnych
Jeżeli kupujemy nowe mieszkanie od dewelopera, to możemy mieć pewność, że będziemy mieli na głowie mało kwestii związanych z załatwianiem dokumentów. Szczególnie kiedy okazuje się, że np. deweloper współpracuje z bankami i może pomóc w załatwieniu kredytu na korzystnych warunkach. Tym sposobem otrzymujemy pełną opiekę w związku ze staraniem się o kredyt, a później w kwestiach formalnych, dotyczących zakupu mieszkania i przekazania do niego praw.

www.investpel.pl

Mieszkanie od dewelopera. Co trzeba wiedzieć?

dmieszkania4

Rynek pierwotny mieszkań opiera się na ofertach przygotowanych przez deweloperów. Dlatego chcąc kupić nowe mieszkanie, trzeba koniecznie sprawdzić dokładnie oferty nieruchomości przygotowane przez deweloperów w danych miastach. Co trzeba wiedzieć w sytuacji, kiedy jest się zdecydowanym na zakupienie mieszkania na rynku pierwotnym? Jakie działania należy wykonać, w sytuacji, kiedy w oko wpadnie konkretne mieszkanie, w konkretnym miejscu?

Sprawdź, czy stać cię na nowe mieszkanie
Podstawą będzie sprawdzenie, czy posiada się zdolność kredytową. Oczywiście nie dotyczy to osób, które posiadają środki finansowe, pozwalające na zakup nowej nieruchomości. Natomiast wszyscy ci, którzy są na dorobku i muszą kredytować zakup, niech zorientują się, czy mogą liczyć na kredyt hipoteczny i w jakiej kwocie. Zdolność kredytowa to przydatne narzędzie, gdyż daje wiedzę, na co można liczyć i w jakich cenach poszukiwać nieruchomości.

Wiesz, na co cię stać? Szukaj określonych mieszkań
Wiedza o możliwościach finansowych i kredytowych sprawia, że można zawęzić wielkość poszukiwań. Zostaną wyselekcjonowane konkretne inwestycje, konkretne lokalizacje, określone metraże mieszkań. Wybierając ofertę nowego mieszkania, które jest ciągle w budowie, trzeba pamiętać o fakcie, że kredyt trzeba spłacać, a i dodatkowo mieć gdzie mieszkać. Tym sposobem można celować w mieszkania, które są na ukończeniu, lub niedawno budowa się zakończyła. Chyba że komuś się nie spieszy.

dmieszkania5

Plan zagospodarowania przestrzennego. Sprawdź go
Należy zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli to nabyć wiedzę o tym, co może być budowane w sąsiedztwie, dzielnicy. To również informacje związane z potencjalnymi inwestycjami miejskimi w infrastrukturę.

Dokumenty od dewelopera. Co musi wam dostarczyć?
Zanim zakupicie mieszkanie u dewelopera, podpiszecie umowę przedwstępną. Jeżeli jesteście gotowi do kupna, dewelopera koniecznie musi wam dostarczyć wzór umowy deweloperskiej, prospekt informacyjny oraz pozwolenie na budowę. Jeżeli jakikolwiek punkt umowy deweloperskiej wam nie odpowiada, możecie to zgłosić deweloperowi. Jednak czy będzie możliwość zmiany lub wykreślenia niepasujących punktów? Trudno powiedzieć, wszystko zależy od indywidualnych przypadków.

nowe mieszkania Wrocław

Jak wybrać idealne mieszkanie

mieszkanie1 Wybierając mieszkanie, za które przyjdzie zapłacić naprawdę dużo pieniędzy, trzeba bardzo dokładnie sprawdzić wiele informacji. Co dokładnie podlega weryfikacji? W jaki sposób dopasować dla siebie najlepszą ofertę, spośród wielu dostępnych na rynku?

Cena metra kwadratowego dostosowana do możliwości finansowych
Oczywistym jest, że kupno nowego mieszkania będzie częściowo finansowane z kredytu hipotecznego. Dlatego należy mieć na uwadze, żeby poszukiwać ofert, na które można sobie pozwolić. Zakup nowego mieszkania, które jest np. za duże, w miejscu, gdzie cena metra kwadratowego jest wysoka, może być kiepskim pomysłem. Wzięcie dużego kredytu, na długi okres, spowoduje, że mogą pojawić się problemy ze spłatą. Trzeba więc mierzyć siły na zamiary i selekcjonować oferty pod kątem własnych potrzeb, własnych możliwości finansowych, tak aby kredyt zbytnio nie ciążył na budżecie domowym.

Sprawdzony deweloper
Przed zakupem mieszkania należy sprawdzić dokładnie dewelopera, który prowadzi określoną inwestycję. Dowiedzieć się o jakości realizowanych inwestycji. Sprawdzić czy posiada dobre opinie i uchodzi w środowisku za rzetelnego dewelopera.

Nowe mieszkanie w ciekawej okolicy
Samo mieszkanie, jego standard to jedno. Druga kwestia, to sprawdzenie najbliższej okolicy pod kątem udogodnień. Jak wiadomo, każdy szuka miejsca, gdzie będzie miał zapewniony dostęp choćby do podstawowych usług, sklepów. Czy na osiedlu, w jego sąsiedztwie znajdziemy sklepy, punkty usługowe, czy nie będzie problemów z korzystaniem z opieki medycznej, czy też placówek edukacyjnych? Inna kwestia to rozwiązania komunikacyjne. Jak wygląda układ drogowy w okolicy? Czy należy spodziewać się codziennych korków, a może drogi są przejezdne o każdej porze dnia? Dodatkowo analizuje się usługi komunikacji miejskiej. Czy istnieje odpowiednia siatka połączeń autobusowych, tramwajowych? Czy miasto w planach przewiduje polepszenie stanu komunikacji miejskiej?

Sprawdzenie wszystkich informacji, o których pisze powyżej, to gwarancja sukcesu, czyli znalezienia idealnego mieszkania dla siebie i swojej rodziny.

deweloper Gdańsk