Podróż regularną linią lotniczą, czy wynajem samolotu?

wynajemsamolotow4

Podróżowanie samolotami stało się czymś zwyczajnym. Rozwój branży lotniczej, spadające ceny biletów, wszystko to sprawia, że praktycznie każdy może sobie pozwolić na lot samolotem. Wraz z rozwojem tradycyjnych linii lotniczych, coraz lepiej poczynają sobie usługi wynajmu, charteru samolotów. Czy zatem podróż wynajętym samolotem jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z regularnych połączeń lotniczych?

Cel podróży
Na początku należy ustalić, jakie istnieją możliwości dotarcia do konkretnego miejsca. Mianowicie, często bywa tak, że regularne linie lotnicze proponują przeloty pomiędzy najbardziej popularnymi, największymi portami lotniczymi. Z tego względu może się okazać, że próba dotarcia do konkretnego miejsca będzie wymagała zorganizowania dodatkowych transferów, a co za tym idzie, również znacznie przedłuży czas całej podróży. Wynajem samolotów ma to do siebie, że oferowane są połączenia według życzeń klientów, do miejsc, w których oczywiście znajduje się lotnisko, mogące przyjąć konkretny typ samolotu.

Rozkład lotów, czy dowolność godzinowa?
Wybierając linie lotnicze, jest się skazanym na konkretne dni oraz godziny połączeń do danego portu lotniczego. Tego typu sytuacja nie występuje w przypadku zlecenia wynajmu samolotu. W praktyce wygląda to tak, że firma czarterująca samoloty bardzo szybko jest w stanie przygotować określoną maszynę do pracy. Dzięki temu można znakomicie planować swój czas, idealnie zorganizować wszystko to, co miało się w planach. Z tym podpunktem wiąże się również kwestia powrotów. W przypadku regularnych linii lotniczych jest się skazanym na określonego rodzaju daty i godziny lotów. Przy czarterowanych samolotach zjawisko to nie występuje, dlatego po skończonych spotkania, realizacji założeń podróży, można udać się do samolotu i w komfortowych warunkach powrócić do domu.

wynajemsamolotow2

Koszty, czyli ile to kosztuje?
Regularne linie lotnicze mają to do siebie, że mogą oferować bilety w naprawdę niskich cenach. Trzeba jednak mieć na uwadze inny fakt. Mianowicie w jakim celu korzystamy z samolotu? Lecąc na wakacje, do rodziny, wybiera się tradycyjne linie lotnicze. Jednak prowadząc biznes, oczekując szybkich rozstrzygnięć, nie pozostanie nic innego, jak skorzystanie z firmy, która proponuje wynajem samolotów.

http://www.generalaviation.pl/