Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

mieszkania4

Podejmując decyzję o zakupie na własność mieszkania, koniecznie trzeba mieć pewność, że taki ruch się opłaci. Przecież każdy, bez znaczenia jakie i za ile kupuje mieszkanie, powinien być w stu procentach pewny, podjęcia takiej decyzji. W końcu mówimy o niemałych pieniądzach, często wspartych kredytem, który musi być spłacany przez kilkadziesiąt lat. Warto zatem sprawdzić, dlaczego opłaca się kupić nowe mieszkanie.

 

Zaczynasz wszystko od zera
Kupując nowe mieszkanie tak naprawdę wszystko zaczyna się od zera. Ty, jako pierwszy właściciel, decydujesz o wszystkich aspektach związanych z jego aranżacją, wyposażeniem. Masz pewność, że wszystko to, co otrzymałeś od dewelopera, jest nowe, na najlepszym poziomie, według określonych standardów.

 

Nowoczesne realizacje, najlepsze standardy
Dziś mieszkania oraz oczywiście całościowo bloki, osiedla, projektowane i realizowane są w oparciu o nowoczesne standardy. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zastosowanie odpowiednich technologii budowlanych. Dobrej jakości materiały sprawiają, że mówimy w nowych nieruchomościach choćby o energooszczędności. Kolejna kwestia nowoczesnych standardów to funkcjonalność projektowa. Rozkład mieszkania jest funkcjonalny, pozwala to na maksymalne jego wykorzystane. Funkcjonalność części wspólnych, dzięki czemu od pierwszych chwil żyje się w komfortowych warunkach. Nie można zapominać o licznych dodatkach, które czekają na lokatorów. Miejsca garażowe, postojowe, nowoczesne windy, place zabaw, miejsca do rekreacji, najwyższe standardy związane z ochroną, bezpieczeństwem bloku, osiedla. Wszystko to jest przygotowane już na etapie projektowym i tak naprawdę, mówimy tutaj o realizacjach praktycznie wszystkich nowych osiedli, bloków do zamieszkania.

 

mieszkania3

 

Mniej problemów proceduralnych, prawnych
Jeżeli kupujemy nowe mieszkanie od dewelopera, to możemy mieć pewność, że będziemy mieli na głowie mało kwestii związanych z załatwianiem dokumentów. Szczególnie kiedy okazuje się, że np. deweloper współpracuje z bankami i może pomóc w załatwieniu kredytu na korzystnych warunkach. Tym sposobem otrzymujemy pełną opiekę w związku ze staraniem się o kredyt, a później w kwestiach formalnych, dotyczących zakupu mieszkania i przekazania do niego praw.

www.investpel.pl

Mieszkanie od dewelopera. Co trzeba wiedzieć?

dmieszkania4

Rynek pierwotny mieszkań opiera się na ofertach przygotowanych przez deweloperów. Dlatego chcąc kupić nowe mieszkanie, trzeba koniecznie sprawdzić dokładnie oferty nieruchomości przygotowane przez deweloperów w danych miastach. Co trzeba wiedzieć w sytuacji, kiedy jest się zdecydowanym na zakupienie mieszkania na rynku pierwotnym? Jakie działania należy wykonać, w sytuacji, kiedy w oko wpadnie konkretne mieszkanie, w konkretnym miejscu?

Sprawdź, czy stać cię na nowe mieszkanie
Podstawą będzie sprawdzenie, czy posiada się zdolność kredytową. Oczywiście nie dotyczy to osób, które posiadają środki finansowe, pozwalające na zakup nowej nieruchomości. Natomiast wszyscy ci, którzy są na dorobku i muszą kredytować zakup, niech zorientują się, czy mogą liczyć na kredyt hipoteczny i w jakiej kwocie. Zdolność kredytowa to przydatne narzędzie, gdyż daje wiedzę, na co można liczyć i w jakich cenach poszukiwać nieruchomości.

Wiesz, na co cię stać? Szukaj określonych mieszkań
Wiedza o możliwościach finansowych i kredytowych sprawia, że można zawęzić wielkość poszukiwań. Zostaną wyselekcjonowane konkretne inwestycje, konkretne lokalizacje, określone metraże mieszkań. Wybierając ofertę nowego mieszkania, które jest ciągle w budowie, trzeba pamiętać o fakcie, że kredyt trzeba spłacać, a i dodatkowo mieć gdzie mieszkać. Tym sposobem można celować w mieszkania, które są na ukończeniu, lub niedawno budowa się zakończyła. Chyba że komuś się nie spieszy.

dmieszkania5

Plan zagospodarowania przestrzennego. Sprawdź go
Należy zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli to nabyć wiedzę o tym, co może być budowane w sąsiedztwie, dzielnicy. To również informacje związane z potencjalnymi inwestycjami miejskimi w infrastrukturę.

Dokumenty od dewelopera. Co musi wam dostarczyć?
Zanim zakupicie mieszkanie u dewelopera, podpiszecie umowę przedwstępną. Jeżeli jesteście gotowi do kupna, dewelopera koniecznie musi wam dostarczyć wzór umowy deweloperskiej, prospekt informacyjny oraz pozwolenie na budowę. Jeżeli jakikolwiek punkt umowy deweloperskiej wam nie odpowiada, możecie to zgłosić deweloperowi. Jednak czy będzie możliwość zmiany lub wykreślenia niepasujących punktów? Trudno powiedzieć, wszystko zależy od indywidualnych przypadków.

nowe mieszkania Wrocław

Co zamiast tradycyjnego kominka?

kominki-elektryczne-4

Zimowe wieczory przy cieple ognia z kominka…naprawdę ciekawa perspektywa. Jednak nie każdy mieszka w domu jednorodzinnym, nie każdy ma możliwości budowy tradycyjnego kominka. Nie oznacza to jednak, że stoi się na straconej pozycji i trzeba pogodzić się z brakiem kominka we własnym domu. Co więc zrobić, gdy tradycyjne kominki nie wchodzą w rachubę, a jednak siedzenie przed kominkiem jest jednym z marzeń?

Oczywiście warto przyjrzeć się bliżej temu, co gwarantują kominki elektryczne. Jak się okazuje, urządzenia te znakomicie spełniają swoją rolę a różnica pomiędzy nimi, a tradycyjnymi kominkami jest praktycznie niezauważalna. Co sprawi, że nie będzie wątpliwości przed zakupem kominka elektrycznego? Co spowoduje, że urządzenie to będzie doskonałym zamiennikiem tradycyjnych kominków?

Prostota montażu kominków elektrycznych
Nie ulega wątpliwości, że w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, te elektroniczne są niezwykle proste w montażu. Stawiając np. na kominek wolnostojący, nie trzeba praktycznie niczego robić, tylko ustawić go w wybranym uprzednio miejscu i podłączyć do energii elektrycznej. Żadnych spraw związanych z przebudową wnętrz, żadnych problemów z prawidłowym podłączeniem do przewodu kominowego, czy też czekaniem na uzyskanie niezbędnych zgód, które pozwolą cieszyć się kominkiem.

kominki-elektryczne-2

Maksymalne bezpieczeństwo użytkowe kominków elektrycznych
Decydując się na jakikolwiek kominek elektryczny LED ma się pewność bezpieczeństwa użytkowania. To ogromna przewaga nad tradycyjnymi kominkami i w gruncie rzeczy, nawet kiedy jest możliwość montażu zwykłego kominka, to z uwagi na bezpieczeństwo własne i domowników, warto wybierać kominki elektryczne. Tutaj nie ma mowy o tym, że cokolwiek może zająć się ogniem, że brak przypilnowania przyczyni się do jakichkolwiek szkód.

Multum możliwości dopasowania do własnych wnętrz
Tradycyjne kominki w wielu sytuacjach wymagają dostosowania ich do określonych wnętrz, miejsca przy szybie kominowym. Przy kominkach elektrycznych, które okazują się znakomitą alternatywą dla kominków tradycyjnych, istnieją nieograniczone możliwości dopasowania do wnętrza. Przecież wystarczy postawić na kominek wolnostojący, który sprawdzi się doskonale np. w małym mieszkaniu.

więcej informacji na: https://aflamo.pl/blog/walka-o-czyste-powietrze-czyli-kominek-elektryczny-zamiast-tradycyjnego/