Mieszkanie od dewelopera. Co trzeba wiedzieć?

dmieszkania4

Rynek pierwotny mieszkań opiera się na ofertach przygotowanych przez deweloperów. Dlatego chcąc kupić nowe mieszkanie, trzeba koniecznie sprawdzić dokładnie oferty nieruchomości przygotowane przez deweloperów w danych miastach. Co trzeba wiedzieć w sytuacji, kiedy jest się zdecydowanym na zakupienie mieszkania na rynku pierwotnym? Jakie działania należy wykonać, w sytuacji, kiedy w oko wpadnie konkretne mieszkanie, w konkretnym miejscu?

Sprawdź, czy stać cię na nowe mieszkanie
Podstawą będzie sprawdzenie, czy posiada się zdolność kredytową. Oczywiście nie dotyczy to osób, które posiadają środki finansowe, pozwalające na zakup nowej nieruchomości. Natomiast wszyscy ci, którzy są na dorobku i muszą kredytować zakup, niech zorientują się, czy mogą liczyć na kredyt hipoteczny i w jakiej kwocie. Zdolność kredytowa to przydatne narzędzie, gdyż daje wiedzę, na co można liczyć i w jakich cenach poszukiwać nieruchomości.

Wiesz, na co cię stać? Szukaj określonych mieszkań
Wiedza o możliwościach finansowych i kredytowych sprawia, że można zawęzić wielkość poszukiwań. Zostaną wyselekcjonowane konkretne inwestycje, konkretne lokalizacje, określone metraże mieszkań. Wybierając ofertę nowego mieszkania, które jest ciągle w budowie, trzeba pamiętać o fakcie, że kredyt trzeba spłacać, a i dodatkowo mieć gdzie mieszkać. Tym sposobem można celować w mieszkania, które są na ukończeniu, lub niedawno budowa się zakończyła. Chyba że komuś się nie spieszy.

dmieszkania5

Plan zagospodarowania przestrzennego. Sprawdź go
Należy zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli to nabyć wiedzę o tym, co może być budowane w sąsiedztwie, dzielnicy. To również informacje związane z potencjalnymi inwestycjami miejskimi w infrastrukturę.

Dokumenty od dewelopera. Co musi wam dostarczyć?
Zanim zakupicie mieszkanie u dewelopera, podpiszecie umowę przedwstępną. Jeżeli jesteście gotowi do kupna, dewelopera koniecznie musi wam dostarczyć wzór umowy deweloperskiej, prospekt informacyjny oraz pozwolenie na budowę. Jeżeli jakikolwiek punkt umowy deweloperskiej wam nie odpowiada, możecie to zgłosić deweloperowi. Jednak czy będzie możliwość zmiany lub wykreślenia niepasujących punktów? Trudno powiedzieć, wszystko zależy od indywidualnych przypadków.

nowe mieszkania Wrocław

User Input