Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

mieszkania4

Podejmując decyzję o zakupie na własność mieszkania, koniecznie trzeba mieć pewność, że taki ruch się opłaci. Przecież każdy, bez znaczenia jakie i za ile kupuje mieszkanie, powinien być w stu procentach pewny, podjęcia takiej decyzji. W końcu mówimy o niemałych pieniądzach, często wspartych kredytem, który musi być spłacany przez kilkadziesiąt lat. Warto zatem sprawdzić, dlaczego opłaca się kupić nowe mieszkanie.

 

Zaczynasz wszystko od zera
Kupując nowe mieszkanie tak naprawdę wszystko zaczyna się od zera. Ty, jako pierwszy właściciel, decydujesz o wszystkich aspektach związanych z jego aranżacją, wyposażeniem. Masz pewność, że wszystko to, co otrzymałeś od dewelopera, jest nowe, na najlepszym poziomie, według określonych standardów.

 

Nowoczesne realizacje, najlepsze standardy
Dziś mieszkania oraz oczywiście całościowo bloki, osiedla, projektowane i realizowane są w oparciu o nowoczesne standardy. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zastosowanie odpowiednich technologii budowlanych. Dobrej jakości materiały sprawiają, że mówimy w nowych nieruchomościach choćby o energooszczędności. Kolejna kwestia nowoczesnych standardów to funkcjonalność projektowa. Rozkład mieszkania jest funkcjonalny, pozwala to na maksymalne jego wykorzystane. Funkcjonalność części wspólnych, dzięki czemu od pierwszych chwil żyje się w komfortowych warunkach. Nie można zapominać o licznych dodatkach, które czekają na lokatorów. Miejsca garażowe, postojowe, nowoczesne windy, place zabaw, miejsca do rekreacji, najwyższe standardy związane z ochroną, bezpieczeństwem bloku, osiedla. Wszystko to jest przygotowane już na etapie projektowym i tak naprawdę, mówimy tutaj o realizacjach praktycznie wszystkich nowych osiedli, bloków do zamieszkania.

 

mieszkania3

 

Mniej problemów proceduralnych, prawnych
Jeżeli kupujemy nowe mieszkanie od dewelopera, to możemy mieć pewność, że będziemy mieli na głowie mało kwestii związanych z załatwianiem dokumentów. Szczególnie kiedy okazuje się, że np. deweloper współpracuje z bankami i może pomóc w załatwieniu kredytu na korzystnych warunkach. Tym sposobem otrzymujemy pełną opiekę w związku ze staraniem się o kredyt, a później w kwestiach formalnych, dotyczących zakupu mieszkania i przekazania do niego praw.

www.investpel.pl

User Input