Krótka historia Atari

atari

Lata 80 i początek 90 w Polsce to ogromna popularność komputerów marki Atari. Do dziś komputery pojawiają się we wspomnieniach wielu osób, a szczególną nostalgią cieszy się słynna już walka pomiędzy zwolennikami Atari i Commodore. Warto więc w tym miejscu przedstawić w telegraficznym skrócie historię Atari.

Początki firmy Atari
Atari powstało w 1972 roku, z inicjatywy Nolana Bushnella i Teda Dabneya. Ich pierwszym dzieckiem była gra na automat Pong. Sukces gry sprawił, że firma otrzymała spory zastrzyk gotówki. Firma poszła za ciosem, szczególnie że rynek gier elektronicznych stawał się coraz popularniejszy. Rok 1975 przynosi grę Pong w wersji przeznaczonej do domowego użytku. To był strzał w dziesiątkę, mimo dość wysokiej ceny, wynoszącej 100 dolarów. Jednak rok później Atari zostało sprzedane Warner. Firma z niezależnej stała się prawdziwą korporacją, generując ogromne przychody. Jednak taki styl zarządzania sprawił, że zaczęli z niej odchodzić najzdolniejsi, budujący firmę od podstaw, dający jej pierwsze sukcesy. Przełom lat 70 i 80 to premiery takich tytułów jak Pac-man czy Space Invaders.

Zapaść na rynku gier i problemy Atari
Początek lat 80 to zapaść na rynku gier, czego efektem były ogromne straty Atari. Dlatego Warner postanowił pozbyć się działu, który produkował konsole i komputery. Został on kupiony przez Jack’a Tramiel’a, czyli Jacka Trzmiela, który urodził się w 1928 r. w Łodzi i 19 lat później wyemigrował do USA, by w 1954 r. założyć firmę Commodore Portable Typewriter. Na krótką chwilę Jack Tramiel tknął w firmę Atari nowego ducha, a to za sprawą niezwykle udanego komputera Atari ST. Jednak było to za mało w okresie coraz szybszego rozwoju najróżniejszych urządzeń do elektronicznej rozrywki. Twierdzi się, że ostateczny kres Atari nastąpił w momencie, kiedy na świecie zaczęły pojawiać się sprzęty takie jak Nintendo 64 czy Sony PlayStation. W roku 2003 nazwa Atari została wykupiona przez francuską firmę z Lyonu Infogrames, która od tego czasu funkcjonuje pod nazwą Atari.

atari-gry

Jak widać, sprzęt Atari podzielił los takich komputerów jak choćby Commodore czy Amiga. Niestety, trudno oczekiwać, że w czasie szybkiego rozwoju konsol do gier, komputerów stacjonarnych, urządzenia spod znaku Atari miałyby jakąkolwiek rację bytu.

Najlepsze gry na Amigę

amiga1 Trudno jednoznacznie ułożyć listę najlepszych gier na Amigę. Każdy kto w dzieciństwie zagrywał się na tej maszynie ma swoje ulubione. Ale i tak nie możemy przechodzić obojętnie wobec wielu różnego rodzaju gier, nie możemy zapomnieć o tak zwanych krokach milowych jeżeli mowa o tym fantastycznym sprzęcie.

Another World – doskonała gra przygodowa, która stała się po prostu kultowa. Oprócz samej akcji najwięcej emocji wzbudzały animacje zwiastujące nadejście akcji.

Cannon Fodder – gra strategiczna oczywiście z elementami strzelania. Trzeba było pomyśleć, trzeba było umiejętności by wszystko dokładnie zaplanować i przeprowadzić swój oddział przez kolejne przeszkody

Defender of the Crown – kto nie grał w tę grę strategiczną ten chyba nie miał nigdy do czynienia z Amigą czy też Commodre. Klasy gier strategicznych polegający na walce w średniowieczy. Zdobywanie nowych terenów, podbijanie zamków przeciwnika. Niezwykle wciągająca gra

Dune – strategiczna gra na podstawie książki. Fanatycy Dune oczywiście będą wspominać także film o tym tytule. Powiew świeżości, niezwykle wysoki poziom grywalności, klasyk i lektura obowiązkowa.

Elite – strategiczna gra gdzie gracz wcielał się w postać kupca międzygalaktycznego. Strategia z elementami ekonomii czyli to co tygrysy lubią najbardziej

Franko – komuś trzeba przedstawiać? Kultowa gra polskiej produkcji gdzie chodziło się po osiedlu i po prostu kasowało kolejnych przeciwników. Swojski klimat, grafika odpowiednia, nic tylko siadać i grać i masakrować kolejnych złych z dzielnicy

Lemmings – czyli jedna z najlepszych gier w historii w gatunku logicznych i zręcznościowych. Przeprowadzanie lemingów przez kolejne plansze, podejmowanie skomplikowanych decyzji i radość po kolejnym udanym levelu. Niezapomniane

Lotus – dzisiaj te wyścigi samochodowe na pewno nie budzą zachwytu jeżeli mowa o grafice i całym tle. Jednak w czasach Amigi oraz Commodore była to zdecydowanie najlepsza gra wyścigowa. Można było grać całymi nocami, ścigać się ze znajomymi. Super sprawa

Populous – czyli bawimy się w Boga. Gra w której sterowaliśmy życiem ludzi, gra która była pierwsza, po czym, po latach nastąpił wysyp tego typu gier, łącznie z Black and White czy też Sims
amiga2
Sensible World of Soccer – do dzisiaj niektórzy wolą starego „sensibla” zamiast kolejnej, tysięcznej odsłony Fify. Nowatorska grafika jak na owe czasy, skromny tryb managerski i oczywiście taka ilość lig piłkarskich, że nawet dzisiaj nie znajdziemy w żadnych grach piłkarskich takiej objętości bazy danych

Sim City – dzisiaj zbajerzona gra służąca do zarabiania pieniędzy, wtedy powiew świeżości. Proste klocki, kreski i stawaliśmy się szefem miasta, zarządzaliśmy każdym jego aspektem

Amiga i Commodore – wspomnień czar

commodore64 Amiga i Commodore czyli maszyny które to miały niebagatelny wpływ na dzieciństwo dzisiejszych trzydziestolatków. Nie ma znaczenia, że byliśmy kilka lat za resztą cywilizowanego świata, nieważne że gry które nas fascynowały na początku lat 90tych były popularne na zachodzie z pięć lat wcześniej. Jak to wszystko się zaczęło kiedy mowa o Commodore i Amidze? Dlaczego jakby nie patrzeć dość szybko zakończyło się, praktycznie jedna dekada i koniec, pozostał tylko wspomnieć czar, pecety i konsole przejęły graczy we władanie.

Kompletna historia firmy Commodore jest tak długa, że spokojnie można stworzyć z niej książkę która na pewno okazałaby się bestsellerem. Pierwsze dekady działalności można spokojnie pominąć, powiedzmy sobie, że firmę Commodore International w roku 1954 założył Jack Tramiel, polski emigrant. W drugiej połowie lat 70tych, do firmy Commodore, która to zajmuje się produkcją choćby kalkulatorów przechodzi Chuck Peddle który to ma wielki wpływ na działanie Tramiela i przekonuje go, że kalkulatory nie dają szansy rozwoju, należy postawić na komputery domowe. W wyniku tego firma rozpoczyna pracę nad idealnym sprzętem komputerowym do użytku domowego. Rozpoczyna się produkcja komputerów Commodore, pierwszym z nich jest model PET. Tak naprawdę przełom następuje w roku 1982 kiedy to na rynek trafia Commodore 64. Prawdziwa maszynka do grania i mimo że początkowo był potwornie drogi, to z czasem zyskuje coraz większe kręgi fanów, rozpoczyna się również zacięta walka pomiędzy właścicielami Atari oraz Commodore. Walka ta dotyczy przede wszystkim ceny za sprzęt, a dokładnie to Tramiel postanawia obniżyć cenę za C64. Walka cenowa spowodowała przede wszystkim upadek mniejszych firm z tej branży ale z drugiej strony jak mówią oficjalne zestawienia, egzemplarzy C64 sprzedało się 22 miliony. Mimo tego oszczędności firmy były nisko nad zerem co musiało doprowadzić do licznych zmian. Kierownictwo Commodore postanowiło zainwestować w całkiem nową maszynę komputerową, przygotować coś nowego dla licznej rzeszy graczy i nie tylko. Kupując od Atari projekt pod nazwą Amiga dali światu na początku roku 1986 komputer o właśnie takiej nazwie, a dokładniej model Amiga 1000.
amiga600
Rok później świat ujrzał model Amiga 500 który był jednym z najpopularniejszych wśród użytkowników Amigi (obok modelu 600), także w naszym kraju. Amiga, jej poszczególne modele miały wiele zalet, cieszyła się uznaniem nie tylko graczy ale osób które robiły różnego rodzaju grafiki czy też zajmowały się tworzeniem muzyki na komputerze. Niestety dobry sprzęt w połączeniu z brakiem pomysłów na promocję sprzętu doprowadził do wielkich problemów. Równocześnie popularność zdobywały maszyny takie jak IBM czy też Macintosh. Ostatnia próba Amigi na utrzymanie się na rynku to wprowadzenie konsoli CD32, wszystko jednak na marne.

Największym błędem osób decyzyjnych było opracowanie strategii która powodowała, że wszystkie zyski ze sprzedaży komputerów będą inwestowane w kosztowne projekty, obarczone sporym ryzykiem. W wyniku właśnie takich działań, będący pozbawionym zmysłu promocyjnego, firma Commodore w roku 1994 ogłosiła bankructwo. Naturalnie w tym okresie, w Polsce królowały sprzęty takie jak Commodore64 czy Amiga. Istniał ogromny rynek gier, giełdy komputerowe, ludzie zagrywali się od rana do nocy.
sensible

Neue Ära der Bequemlichkeit: Wie das Internet die Fensterverkaufsbranche verändert

Mit der dynamischen Entwicklung des E-Commerce, dem Bereich des Online-Verkaufs, erlebt nahezu jeder Aspekt unseres Lebens eine Revolution. Selbst die Bau- und Renovierungsbranche, die einst für ihren traditionellen Verkaufsansatz bekannt war, erkennt das Potenzial und die Bequemlichkeit des Fensterverkaufs online.

Der Online-Verkauf von Fenstern, der einst als riskant galt, ist mittlerweile zu einer beliebten Option geworden und bietet eine große Auswahl, wettbewerbsfähige Preise und den Komfort, bequem von zu Hause aus einzukaufen. Dieses Phänomen verändert die Art und Weise, wie Verbraucher Entscheidungen über den Austausch und die Renovierung von Fenstern treffen, erheblich.

Neue Möglichkeiten

Das Stöbern im Internet öffnet die Tür zu einer endlosen Auswahl an Produkten. Verbraucher haben Zugriff auf eine Vielzahl von Stilen, Materialien, Größen und Funktionen, sodass sie die Produkte besser an ihre Bedürfnisse und die Ästhetik ihres Zuhauses anpassen können.

Komfort und Zeitersparnis

Durch den Online-Kauf von Fenstern entfällt die Notwendigkeit, zu Ausstellungsräumen zu fahren, in Warteschlangen zu warten oder Verkäufer zu treffen. Das spart Zeit und ermöglicht es den Kunden, das Angebot zu einem für sie passenden Zeitpunkt eingehend zu prüfen.

Vergleichen Sie Preise und Bewertungen

Dank des Internets können Verbraucher die Preise verschiedener Marken vergleichen, die Meinungen anderer Nutzer lesen und Produkte auswählen, die am besten bewertet sind und ihren Erwartungen am besten entsprechen. https://funfact-disco.de

Personalisierung und Online-Beratung

Moderne Fensterverkaufsplattformen bieten nicht nur eine große Auswahl, sondern auch Online-Unterstützung und Beratung. Für die Beratung zu Auswahl, Dimensionierung, Installation und anderen technischen Fragen stehen Ihnen Spezialisten zur Verfügung.

Vertrauen und Sicherheit

Der Wert von Online-Transaktionen steigt jedes Jahr. Unternehmen, die sich auf den Online-Fensterverkauf spezialisiert haben, konzentrieren sich auf die Gewährleistung von Transaktionssicherheit, Qualitätsgarantie und Kundenservice, wodurch das Vertrauen und die Zufriedenheit der Kunden gestärkt werden.

Der Online-Verkauf von Fenstern ist nicht nur bequem, sondern auch die Zukunft der Renovierungsbranche. Dank des Internets haben Kunden Zugriff auf die neuesten Trends, verschiedene Produktoptionen und praktische Einkaufstools. Wenn Sie auf der Suche nach Fenstern sind, sollten Sie diese moderne Option in Betracht ziehen, die Ihnen mehr Kontrolle und Auswahl als je zuvor bietet.

Welche Erfahrungen haben Sie mit Online-Schaufensterbummeln gemacht? Teilen Sie Ihre Meinungen und Geschichten in den Kommentaren!

Czy kominek elektryczny LED może zastąpić tradycyjny?

Kominki elektryczne z efektem LED to rewolucyjne rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się przyjemnym ciepłem i pięknym widokiem palącego się ognia, nie mając przy tym możliwości zainstalowania tradycyjnego kominka. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, kominki elektryczne LED oferują nie tylko doskonałą jakość ognia, ale także są łatwe w obsłudze i nie wymagają żadnych prac instalacyjnych.
Główną zaletą kominków elektrycznych z efektem LED jest to, że są one bardzo wygodne w użytkowaniu. Wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego i gotowe. Nie ma potrzeby instalowania kominów, a co za tym idzie, nie ma również problemów z odciągiem dymu czy koniecznością posiadania odpowiedniej wentylacji. Kominek elektryczny LED to doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w blokach, gdzie tradycyjny kominek jest niemożliwy do zainstalowania.

Odkryj magię kominków elektrycznych! Bezpieczne, łatwe w obsłudze i idealnie dopasowane do Twojego stylu – dodaj ciepła i uroku do swojego wnętrza już teraz. Wybierz sklep internetowy https://www.kominekelektryczny.pl i ciesz się pięknem płomieni bez konieczności rozpalania drewna czy czyszczenia popiołu.
Kominki elektryczne LED są również bardzo bezpieczne w użytkowaniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, nie emitują one dymu, sadzy czy popiołu, co pozwala uniknąć niebezpieczeństwa związanego z zanieczyszczeniem powietrza. Dodatkowo, nie ma potrzeby przechowywania drewna czy węgla, co eliminuje ryzyko pożaru związanego z nieprawidłowym składowaniem paliwa. W przypadku kominka elektrycznego z efektem LED, wszystkie elementy, które generują ciepło, są odizolowane od użytkownika, co pozwala uniknąć oparzeń czy poparzeń.
Jedną z największych zalet kominków elektrycznych LED jest ich estetyka. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, płomienie wyglądają bardzo realistycznie i można uzyskać różne efekty ognia. Kominek elektryczny LED może służyć również jako element dekoracyjny, który dodaje uroku i elegancji każdemu pomieszczeniu.
Kominek elektryczny LED to także oszczędność czasu i pieniędzy. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, nie ma potrzeby regularnego czyszczenia kominów czy wymiany paliwa. Kominek elektryczny LED działa na zasadzie energooszczędnego systemu grzewczego, co pozwala na oszczędność na rachunkach za energię.
Podsumowując, kominki elektryczne LED to rewolucyjne rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się pięknym widokiem ognia i przyjemnym ciepłem, bez potrzeby instalacji tradycyjnego kominka. Są one wygodne, bezpieczne, estetyczne, a także pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki różnym opcjom wyboru efektu ognia, kominek elektryczny z efektem LED może służyć jako element dekoracyjny, który podkreśla styl pomieszczenia i dodaje mu niepowtarzalnego charakteru.

Kiedy korzystać z usług wirtualnego biura?

wirtualne-biuro

Spokój, pewność, doskonały wpływ na rozwój firmy. To tylko niektóre elementy, które są pożądane przez przedsiębiorców. Osoby prowadzące swoje biznesy, zawsze szukają optymalnych rozwiązań, które mają zagwarantować, że firma będzie stale w trendzie wzrostowym. Dlatego dobrym pomysłem będzie wykorzystanie tego wszystkiego, co zaproponują wirtualne biura.

Przede wszystkim należy zaznaczyć w tym miejscu, że samo skorzystanie z usług wirtualnego biura nie należy do drogich. Każdy z przedsiębiorców będzie mógł sobie na nie pozwolić. Co istotne, bez problemów można dopasować pod swoje potrzeby poszczególne pakiety. Przejdźmy zatem do meritum, czyli o czym warto wiedzieć w przypadku korzystania z wirtualnych biur.

Pełna obsługa biurowa, na którą szkoda czasu
Po co tracić czas na typowe prace biurowe, związane z odbieraniem, wysyłaniem korespondencji, przygotowaniem pewnych dokumentów? Dlatego też warto żeby tym wszystkim zajęli się specjaliści z wirtualnego biura. Oczywiście korzystanie z usług takich biur, gdzie pracuje wykwalifikowania kadra. Trzeba jednak w tym miejscu również pamiętać o pewnych aspektach związanych z obsługą biurową. Wybiera się tylko i wyłącznie te biura, które gwarantują szybkie informowanie o dostarczonej korespondencji. Również ekspresowe działanie musi być podejmowane przez pracowników wirtualnych biur, dotyczące skanowania i przesyłania wszystkich dokumentów do przedsiębiorcy.

2

Wirtualne biura działające w najlepszych lokalizacjach
Współpraca tylko z biurami wirtualnymi, które to funkcjonują pod najlepszymi adresami. Co się przez to rozumie? Skoro firma chce nawiązać współpracę z wirtualnym biurem, to oczekuje zarówno dobrego adresu rejestrowego, jak i tego, że dana lokalizacja w każdym calu podniesie wiarygodność i prestiż firmy. Oczywiście taki adres wirtualnego biura nie dotyczy tylko spraw rejestrowych. W najlepszych usługach można oczekiwać choćby opcji na skorzystanie z przestrzeni biurowej. Do tego profesjonalnie prowadzone wirtualne biura dysponują zapleczem w postaci sal biznesowych. Dzięki temu można przeprowadzić spotkanie biznesowe, spotkać się z klientami czy współpracownikami.

https://biuro29-wroclaw.pl

Podróż regularną linią lotniczą, czy wynajem samolotu?

wynajemsamolotow4

Podróżowanie samolotami stało się czymś zwyczajnym. Rozwój branży lotniczej, spadające ceny biletów, wszystko to sprawia, że praktycznie każdy może sobie pozwolić na lot samolotem. Wraz z rozwojem tradycyjnych linii lotniczych, coraz lepiej poczynają sobie usługi wynajmu, charteru samolotów. Czy zatem podróż wynajętym samolotem jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z regularnych połączeń lotniczych?

Cel podróży
Na początku należy ustalić, jakie istnieją możliwości dotarcia do konkretnego miejsca. Mianowicie, często bywa tak, że regularne linie lotnicze proponują przeloty pomiędzy najbardziej popularnymi, największymi portami lotniczymi. Z tego względu może się okazać, że próba dotarcia do konkretnego miejsca będzie wymagała zorganizowania dodatkowych transferów, a co za tym idzie, również znacznie przedłuży czas całej podróży. Wynajem samolotów ma to do siebie, że oferowane są połączenia według życzeń klientów, do miejsc, w których oczywiście znajduje się lotnisko, mogące przyjąć konkretny typ samolotu.

Rozkład lotów, czy dowolność godzinowa?
Wybierając linie lotnicze, jest się skazanym na konkretne dni oraz godziny połączeń do danego portu lotniczego. Tego typu sytuacja nie występuje w przypadku zlecenia wynajmu samolotu. W praktyce wygląda to tak, że firma czarterująca samoloty bardzo szybko jest w stanie przygotować określoną maszynę do pracy. Dzięki temu można znakomicie planować swój czas, idealnie zorganizować wszystko to, co miało się w planach. Z tym podpunktem wiąże się również kwestia powrotów. W przypadku regularnych linii lotniczych jest się skazanym na określonego rodzaju daty i godziny lotów. Przy czarterowanych samolotach zjawisko to nie występuje, dlatego po skończonych spotkania, realizacji założeń podróży, można udać się do samolotu i w komfortowych warunkach powrócić do domu.

wynajemsamolotow2

Koszty, czyli ile to kosztuje?
Regularne linie lotnicze mają to do siebie, że mogą oferować bilety w naprawdę niskich cenach. Trzeba jednak mieć na uwadze inny fakt. Mianowicie w jakim celu korzystamy z samolotu? Lecąc na wakacje, do rodziny, wybiera się tradycyjne linie lotnicze. Jednak prowadząc biznes, oczekując szybkich rozstrzygnięć, nie pozostanie nic innego, jak skorzystanie z firmy, która proponuje wynajem samolotów.

http://www.generalaviation.pl/

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

mieszkania4

Podejmując decyzję o zakupie na własność mieszkania, koniecznie trzeba mieć pewność, że taki ruch się opłaci. Przecież każdy, bez znaczenia jakie i za ile kupuje mieszkanie, powinien być w stu procentach pewny, podjęcia takiej decyzji. W końcu mówimy o niemałych pieniądzach, często wspartych kredytem, który musi być spłacany przez kilkadziesiąt lat. Warto zatem sprawdzić, dlaczego opłaca się kupić nowe mieszkanie.

 

Zaczynasz wszystko od zera
Kupując nowe mieszkanie tak naprawdę wszystko zaczyna się od zera. Ty, jako pierwszy właściciel, decydujesz o wszystkich aspektach związanych z jego aranżacją, wyposażeniem. Masz pewność, że wszystko to, co otrzymałeś od dewelopera, jest nowe, na najlepszym poziomie, według określonych standardów.

 

Nowoczesne realizacje, najlepsze standardy
Dziś mieszkania oraz oczywiście całościowo bloki, osiedla, projektowane i realizowane są w oparciu o nowoczesne standardy. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zastosowanie odpowiednich technologii budowlanych. Dobrej jakości materiały sprawiają, że mówimy w nowych nieruchomościach choćby o energooszczędności. Kolejna kwestia nowoczesnych standardów to funkcjonalność projektowa. Rozkład mieszkania jest funkcjonalny, pozwala to na maksymalne jego wykorzystane. Funkcjonalność części wspólnych, dzięki czemu od pierwszych chwil żyje się w komfortowych warunkach. Nie można zapominać o licznych dodatkach, które czekają na lokatorów. Miejsca garażowe, postojowe, nowoczesne windy, place zabaw, miejsca do rekreacji, najwyższe standardy związane z ochroną, bezpieczeństwem bloku, osiedla. Wszystko to jest przygotowane już na etapie projektowym i tak naprawdę, mówimy tutaj o realizacjach praktycznie wszystkich nowych osiedli, bloków do zamieszkania.

 

mieszkania3

 

Mniej problemów proceduralnych, prawnych
Jeżeli kupujemy nowe mieszkanie od dewelopera, to możemy mieć pewność, że będziemy mieli na głowie mało kwestii związanych z załatwianiem dokumentów. Szczególnie kiedy okazuje się, że np. deweloper współpracuje z bankami i może pomóc w załatwieniu kredytu na korzystnych warunkach. Tym sposobem otrzymujemy pełną opiekę w związku ze staraniem się o kredyt, a później w kwestiach formalnych, dotyczących zakupu mieszkania i przekazania do niego praw.

www.investpel.pl

Mieszkanie od dewelopera. Co trzeba wiedzieć?

dmieszkania4

Rynek pierwotny mieszkań opiera się na ofertach przygotowanych przez deweloperów. Dlatego chcąc kupić nowe mieszkanie, trzeba koniecznie sprawdzić dokładnie oferty nieruchomości przygotowane przez deweloperów w danych miastach. Co trzeba wiedzieć w sytuacji, kiedy jest się zdecydowanym na zakupienie mieszkania na rynku pierwotnym? Jakie działania należy wykonać, w sytuacji, kiedy w oko wpadnie konkretne mieszkanie, w konkretnym miejscu?

Sprawdź, czy stać cię na nowe mieszkanie
Podstawą będzie sprawdzenie, czy posiada się zdolność kredytową. Oczywiście nie dotyczy to osób, które posiadają środki finansowe, pozwalające na zakup nowej nieruchomości. Natomiast wszyscy ci, którzy są na dorobku i muszą kredytować zakup, niech zorientują się, czy mogą liczyć na kredyt hipoteczny i w jakiej kwocie. Zdolność kredytowa to przydatne narzędzie, gdyż daje wiedzę, na co można liczyć i w jakich cenach poszukiwać nieruchomości.

Wiesz, na co cię stać? Szukaj określonych mieszkań
Wiedza o możliwościach finansowych i kredytowych sprawia, że można zawęzić wielkość poszukiwań. Zostaną wyselekcjonowane konkretne inwestycje, konkretne lokalizacje, określone metraże mieszkań. Wybierając ofertę nowego mieszkania, które jest ciągle w budowie, trzeba pamiętać o fakcie, że kredyt trzeba spłacać, a i dodatkowo mieć gdzie mieszkać. Tym sposobem można celować w mieszkania, które są na ukończeniu, lub niedawno budowa się zakończyła. Chyba że komuś się nie spieszy.

dmieszkania5

Plan zagospodarowania przestrzennego. Sprawdź go
Należy zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego. Pozwoli to nabyć wiedzę o tym, co może być budowane w sąsiedztwie, dzielnicy. To również informacje związane z potencjalnymi inwestycjami miejskimi w infrastrukturę.

Dokumenty od dewelopera. Co musi wam dostarczyć?
Zanim zakupicie mieszkanie u dewelopera, podpiszecie umowę przedwstępną. Jeżeli jesteście gotowi do kupna, dewelopera koniecznie musi wam dostarczyć wzór umowy deweloperskiej, prospekt informacyjny oraz pozwolenie na budowę. Jeżeli jakikolwiek punkt umowy deweloperskiej wam nie odpowiada, możecie to zgłosić deweloperowi. Jednak czy będzie możliwość zmiany lub wykreślenia niepasujących punktów? Trudno powiedzieć, wszystko zależy od indywidualnych przypadków.

nowe mieszkania Wrocław

Co zamiast tradycyjnego kominka?

kominki-elektryczne-4

Zimowe wieczory przy cieple ognia z kominka…naprawdę ciekawa perspektywa. Jednak nie każdy mieszka w domu jednorodzinnym, nie każdy ma możliwości budowy tradycyjnego kominka. Nie oznacza to jednak, że stoi się na straconej pozycji i trzeba pogodzić się z brakiem kominka we własnym domu. Co więc zrobić, gdy tradycyjne kominki nie wchodzą w rachubę, a jednak siedzenie przed kominkiem jest jednym z marzeń?

Oczywiście warto przyjrzeć się bliżej temu, co gwarantują kominki elektryczne. Jak się okazuje, urządzenia te znakomicie spełniają swoją rolę a różnica pomiędzy nimi, a tradycyjnymi kominkami jest praktycznie niezauważalna. Co sprawi, że nie będzie wątpliwości przed zakupem kominka elektrycznego? Co spowoduje, że urządzenie to będzie doskonałym zamiennikiem tradycyjnych kominków?

Prostota montażu kominków elektrycznych
Nie ulega wątpliwości, że w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, te elektroniczne są niezwykle proste w montażu. Stawiając np. na kominek wolnostojący, nie trzeba praktycznie niczego robić, tylko ustawić go w wybranym uprzednio miejscu i podłączyć do energii elektrycznej. Żadnych spraw związanych z przebudową wnętrz, żadnych problemów z prawidłowym podłączeniem do przewodu kominowego, czy też czekaniem na uzyskanie niezbędnych zgód, które pozwolą cieszyć się kominkiem.

kominki-elektryczne-2

Maksymalne bezpieczeństwo użytkowe kominków elektrycznych
Decydując się na jakikolwiek kominek elektryczny LED ma się pewność bezpieczeństwa użytkowania. To ogromna przewaga nad tradycyjnymi kominkami i w gruncie rzeczy, nawet kiedy jest możliwość montażu zwykłego kominka, to z uwagi na bezpieczeństwo własne i domowników, warto wybierać kominki elektryczne. Tutaj nie ma mowy o tym, że cokolwiek może zająć się ogniem, że brak przypilnowania przyczyni się do jakichkolwiek szkód.

Multum możliwości dopasowania do własnych wnętrz
Tradycyjne kominki w wielu sytuacjach wymagają dostosowania ich do określonych wnętrz, miejsca przy szybie kominowym. Przy kominkach elektrycznych, które okazują się znakomitą alternatywą dla kominków tradycyjnych, istnieją nieograniczone możliwości dopasowania do wnętrza. Przecież wystarczy postawić na kominek wolnostojący, który sprawdzi się doskonale np. w małym mieszkaniu.

więcej informacji na: https://aflamo.pl/blog/walka-o-czyste-powietrze-czyli-kominek-elektryczny-zamiast-tradycyjnego/

Wirtualne biuro i jego zalety

wirtualnebiuro2 Biuro wirtualne to jeszcze dość świeża „sprawa” na naszym rynku usług zewnętrznych. Właściwie to idea wirtualnych biur powstała zaledwie 25 lat temu, więc mowa o całkiem świeżej usłudze. Możliwość „wynajmu” prestiżowego adresu dla własnej firmy jest na pewno ciekawym pomysłem, zwiększającym widoczność firmy. To również komunikat dla potencjalnych klientów, że mowa o dobrej, rzetelnej firmie. Kto nie jest przekonany do wirtualnych biur, powinien dokładnie zapoznać się z ich wszystkimi zaletami. Czego więc można oczekiwać po profesjonalnej ofercie wirtualnego biura?

Brak kosztów związanych z wynajmem powierzchni biurowych
Przedsiębiorca oszczędza sporo pieniędzy, gdyż nie musi ponosić miesięcznych opłat związanych z wynajmowaniem powierzchni biurowych. Doskonale wiadomo jak drogie są ceny metra kwadratowego w centrach wielkich miast, w biurowych dzielnicach. Dlatego opcja wirtualnego biura znakomicie rozwiązuje sytuację, nie zmusza wielu firm do ponoszenia gigantycznych wydatków.

Podniesienie prestiżu firmy
Nie da się ukryć, że dobry adres firmy, to znaczne zwiększenie jej prestiżu. Przecież zdecydowanie lepiej prezentuje się adres w centrum miasta, w centrum biurowym, niż przykładowy adres prywatnego mieszkania, gdzieś na peryferyjnej dzielnicy.

Możliwość prowadzenia spotkań biznesowych w komfortowych warunkach
Wirtualne biura to nie tylko obsługa stricte biurowa. To również możliwość korzystania z sal konferencyjnych, sal biznesowych. Prowadząc działalność gospodarczą w domu, na spotkania biznesowe trzeba wybierać restauracje, kawiarnie, co na pewno nie jest optymalnym rozwiązaniem. Dlatego możliwość wykorzystania na godziny sali biznesowej, konferencyjnej, gwarantuje profesjonalizm działania, maksymalne skupienie się na istocie spotkania biznesowego.

Zajmujesz się tylko swoją pracą
Korzystając z usług wirtualnego biura, nie trzeba myśleć o tzw. papierkowej robocie. Wszystkie działania w tej materii wykonywane są przez pracowników wirtualnego biura, a przedsiębiorca skupia się tylko i wyłącznie na swoim biznesie lub po prostu organizuje sobie ciekawe czas wolny.

biuro wirtualne Warszawa

Jak wybrać idealne mieszkanie

mieszkanie1 Wybierając mieszkanie, za które przyjdzie zapłacić naprawdę dużo pieniędzy, trzeba bardzo dokładnie sprawdzić wiele informacji. Co dokładnie podlega weryfikacji? W jaki sposób dopasować dla siebie najlepszą ofertę, spośród wielu dostępnych na rynku?

Cena metra kwadratowego dostosowana do możliwości finansowych
Oczywistym jest, że kupno nowego mieszkania będzie częściowo finansowane z kredytu hipotecznego. Dlatego należy mieć na uwadze, żeby poszukiwać ofert, na które można sobie pozwolić. Zakup nowego mieszkania, które jest np. za duże, w miejscu, gdzie cena metra kwadratowego jest wysoka, może być kiepskim pomysłem. Wzięcie dużego kredytu, na długi okres, spowoduje, że mogą pojawić się problemy ze spłatą. Trzeba więc mierzyć siły na zamiary i selekcjonować oferty pod kątem własnych potrzeb, własnych możliwości finansowych, tak aby kredyt zbytnio nie ciążył na budżecie domowym.

Sprawdzony deweloper
Przed zakupem mieszkania należy sprawdzić dokładnie dewelopera, który prowadzi określoną inwestycję. Dowiedzieć się o jakości realizowanych inwestycji. Sprawdzić czy posiada dobre opinie i uchodzi w środowisku za rzetelnego dewelopera.

Nowe mieszkanie w ciekawej okolicy
Samo mieszkanie, jego standard to jedno. Druga kwestia, to sprawdzenie najbliższej okolicy pod kątem udogodnień. Jak wiadomo, każdy szuka miejsca, gdzie będzie miał zapewniony dostęp choćby do podstawowych usług, sklepów. Czy na osiedlu, w jego sąsiedztwie znajdziemy sklepy, punkty usługowe, czy nie będzie problemów z korzystaniem z opieki medycznej, czy też placówek edukacyjnych? Inna kwestia to rozwiązania komunikacyjne. Jak wygląda układ drogowy w okolicy? Czy należy spodziewać się codziennych korków, a może drogi są przejezdne o każdej porze dnia? Dodatkowo analizuje się usługi komunikacji miejskiej. Czy istnieje odpowiednia siatka połączeń autobusowych, tramwajowych? Czy miasto w planach przewiduje polepszenie stanu komunikacji miejskiej?

Sprawdzenie wszystkich informacji, o których pisze powyżej, to gwarancja sukcesu, czyli znalezienia idealnego mieszkania dla siebie i swojej rodziny.

deweloper Gdańsk

Następna strona »